čištění fasád a odstranění grafity

Čištění fasád

S vysokotlakým mytím a čištěním fasád máme dlouholeté zkušenosti. Obvykle provádíme mytí fasád výškových budov jako výškové práce a tedy pomocí výškové plošiny, nebo lešení.

Nabízíme a provádíme mytí plášťů výškových i jiných budov
především v těchto případech:

  • mytí před opravou a nátěrem fasády – otlučení nesoudržných částí a zbavení mastnoty a nečistot tlakovou vodou
  • mytí a čištění jako pravidelná údržba omítkových fasád z estetických důvodů
  • mytí neomítkových plášťů a fasád (nejrůznější obklady, skleněné fasády při silném znečištění apod.)
  • speciální případy – odstranění graffiti, omytí reklamních banerů apod.

Čištění a mytí před opravou a nátěrem fasády

Je důležité pro odstranění uvolněných částí omítky (zpuchřelé a zvětralé omítky) a dále pro odmaštění a vyčištění fasády pro dobrou absorbci nátěru.

Odstranění graffiti

Co je graffiti?

Graffiti je kresba provedená pigmentovými hmotami na porézním povrchu, ve kterém setrvává a mění trvale jeho estetický vzhled. Z povahy motivu Grafiťáků je zřejmé, že se jedná o městské aglomerace s velkým zatížením.

Technologie odstranění graffiti

Technologie odstranění kombinuje mechanické omývání ploch vysokotlakým proudem horké vody a aplikaci chemických přípravků. Proces nese významný podíl lidské práce. Personál přímo v terénu kombinuje zkouškou zjištěné informace o povrchu (typ omítky, fasádní barvy, stupeň poškození atd.), kvalitě barev a rozhodne o kombinaci tlaku a teploty vody i použití chemikálií společně s technologickým postupem.

Jednorázové odstranění

Provedeme v režimu objednávky. Na základě poptávky provedeme místní šetření a vytvoříme nabídku jak odstranění graffity, tak případné opravy štuků i jádrové omítky a následné penetrace proti graffiti.