Nízkoenergetické a pasivní domy
Domy z vápenopískové cihly
Tento moderní materiál, díky svým tepelně akumulačním a zvukově izolačním vlastnostem ideální pro pasivní a nízkoenergetické domy, nachází stále větší uplatnění u individuálních investorů, ale i právních subjektů činných v bytové výstavbě. Spolupráce s firmou Goldbeck – STROPSYSTEM z Předpjatých stropních panelů SPIROLL.
V roce 2011 jsme zahájili výstavbu pasivního domu z vápenopískových bloků. Jedná se o běžný rodinný dům s obytným podkrovím. Obvodový plášť je zateplen masivní vrstvou polystyrenu s grafitovou příměsí 20cm. Stavba má teplovzdušné vytápění s rekuperací. Dům bude přitápěn tepelným čerpadlem se zemním kolektorem. Běžnou praxí je, že naše domy mají silikonovou fasádu se samočisticím efektem.
Proč vápenopísková cihla?
- Zisk 10% užitné plochy díky štíhlým konstrukcím
- Vysoká únosnost zdiva
- Vícepodlažní stěnové systémy
- Výborné akustické vlastnosti
- Velmi vysoké neprůzvučnosti
- Nejpřesnější zdivo na trhu
- Protipožární odolnost
- Výborné tepelně akumulační vlastnosti
- Možnost integrování stěnového vytápění
- Interní mikroklima
- Ekologie
- Ochrana proti rentgenovému záření
- Vysoké objemové hmotnosti stavby
Zděný pasivní dům vyniká svojí odolností, stabilitou, vnitřním mikroklimatem, zvukovou neprůzvučností. V praxi to znamená, že díky štíhlým stěnám ušetříte podlahovou plochu. Zdivo není náchylné k vlhnutí, má vysokou pevnost při štíhlém tvaru. Díky schopnosti akumulovat teplo se u této stavby zkracuje otopná sezóna až o několik týdnů, což bylo podpořeno testy. Navíc v letním období, kdy zdivo akumuluje chlad, se dům nebude přehřívat. Podobně jako je tomu například na hradech a zámcích kde je v létě příjemný chlad.
Srbsko u Karlštejna – 2012
Zastavěná plocha 150m2
Rokycany – 2011
Zastavěná plocha 130m2